Māra Kalmane

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (7); Izdevējs (3); Recepcijas persona (3)

VārdsMāra Kalmane
Personiska informācijaKALMANE Māra (dz. Bartkevica, prec. Mūrniece; 1931.19.III Maltā) - rakstniece, skolotāja, bibliotēku darbiniece.
Dz. dzelzceļa ierēdņa ģim. Māc. Hercoga Pētera ģimn. Jelgavā, beigusi LVU Vēst. un filol. fak. Svešvalodu nodaļu (1956) un Latv. val. un lit. nod. (1963). Strād. par latv. un kr. val. skolotāju Dobelē, Mālpilī, Bebrenē un Kalnciemā. Pēc pieteikšanās izceļošanai atlaista no skolotājas darba, strād. Centrālajā grāmatnīcā Rīgā. 1966 izceļojusi pie māsas uz Austrāliju. Strād. par b-ku darbinieci Kanberā. 1970 K. piešķirts bakalaura grāds. Latv. Preses b-bas biedre.
Pirmā publikācija - dzejolis laikr. "Zemgale" 1942. Rakstījusi apceres par latv. lit. un recenz. žurn. "Treji Vārti" un "Jaunā Gaita", laikr. "Austrālijas Latvietis". Public. dzejoļu krāj. "Zemei un cilvēkiem" (1976) un prozas grām. "Laikam līdzi" (1983), "Pasāžas" (1988) un stāstu krāj. "Mīlestība" (1991). Daiļradē dominē doma, ka svešumā trūkst dzimtās zemes un savu cilvēku apkārtnes, tāpēc dzejniece jūt arvien vajadzību meklēt senās atbalsis no dzimtenes, nespēj sadraudzēties ar tagadni un svešumu.
V.Hausmanis
Nodarbesbibliotekāre
rakstniece
pedagoģe
Dzimšanas laiks/vieta19.03.1931
Malta
Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads
Izglītojies1944
mācījies
beigusi Hercoga Pētera ģimnāziju Jelgavā

1956
studējis
beigusi LVU Vēstures un filoloģijas fakultātes Pedagoģijas nodaļas svešvalodu sekciju

1963
studējis
beigusi LVU Latviešu valodas un literatūras nodaļu

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Malta
(Malta, Maltas pagasts, Rēzeknes novads)
19.03.1931Dzimšanas laiks/vietaCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.