Kikōne

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (1); Recepcijas persona (1)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsKikōne
Papildu vārdiEdgars Mednis
KopsavilkumsKikōne (īstajā vārdā Edgars Mednis, 1984–2006) – dzejnieks, dramaturgs. Viens no spožākajiem sava laika jaunās paaudzes dzejniekiem. 2019. gadā klajā nākusi Kikōnes dzejas grāmata "Jūs kavējaties".
Personiska informācijaDzimis Aivara Medņa ģimenē kā vidējais dēls.
Citātu galerija"Kikōne, īstajā vārdā Edgars Mednis, piedzima Rīgā 1984. gadā un nodzīvoja, kā mēdz teikt, ātru un spilgtu mūžu. Cilvēks, kuru pazīstam kā Edgaru Medni, uzauga latgaliešu ģimenē, mācījās Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, ar izcilību pabeidza Rīgas Valsts 1. ģimnāziju un pēc vidusskolas izvēlējās uzsākt jūrnieka karjeru. Cilvēks, kuru pazīstam kā Kikōni vai Kikoniju, turpretī savos 22 dzīves gados iemantoja vietu latviešu literatūrā kā viens no spožākajiem un brīvdomīgākajiem mūsu (tolaik – jaunākās) paaudzes dzejniekiem un dramaturgiem.

Krājumā "Jūs kavējaties" (izdevniecība "Orbīta", 2019) ir iekļauti dzejoļi no gandrīz visiem Kikōnes radošajiem periodiem, sākot ar 2001. un beidzot ar 2006. gadu, atskaitot vienīgi 2001. gadā Jauno Literātu konkursam iesniegtos darbus (tie publicēti žurnāla "Ugunsgalvas" 4. numurā). Dzejoļi sarindoti ne obligāti hronoloģiskā secībā (vietām to nemaz nav iespējams noteikt), toties atbilstoši paša autora kārtotiem krājumiem ("Dubultbulta" un "Mēs esam pārkliegti un noklusēti") un mazākiem cikliem ("10000 lietas", "Dadaisma cikls", "Dzēšu remdi", "Pielūgsme bez fetiša" u. c.). Nav izlaistas arī sērijas latgaliešu un krievu valodā, poētiskie manifesti un gluži eksperimentāli teksti, tostarp viņa pēdējais vēstījums no Stradiņa slimnīcas – teksts, kurš sākas kā privāta vēstule, bet lēnām un, iespējams, apzināti pārtop par kaut ko līdzīgu atvadu poēmai."

Svens Kuzmins

"Viņa rakstītajā – dzejoļos, lugās (divas no tām ir godalgotas Nacionālajā lugu konkursā), scenārijos – nav kompromisu. Ne uzskatos, ne poētikā. Fascinējoša tēlainība, kuru gribas saukt par sirreālu, un jauneklīgs patoss, kurš vienlaikus ir kategorisks sociālo parādību novērtējumā – un vienlaikus ironizē par šo kategoriskumu. Un, visneparastākais – tiešos vārdos nenotverama ideāla klātbūtne, kas šai dzejai piešķir maiguma starojumu. Kikōnes rakstītajā ir kas tāds, kas man liek viņu apskaust. Par poētiskā pirmsākuma nesaduļķotību un dzidrumu. Par elpas plašumu. Par spēju planēt tādās gaisa strāvās, kuras es, uz zemes stāvošais, varu tikai apjaust."

Māris Salējs
Nodarbesdzejnieks
dramaturgs
Dzimšanas vieta1984
Rīga
Rīga
IzglītojiesĀgenskalna Valsts ģimnāzija
Lavīzes iela 2a, Rīga
Lavīzes iela 2A, Rīga, LV-1002
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Raiņa bulvāris 8, Rīga
Raiņa bulvāris 8, Rīga, Latvija, LV-1050
Ar izcilību pabeidza Rīgas Valsts 1. ģimnāziju.
Miršanas vieta01.03.2006
Rīga
Rīga
Aizgājis mūžībā Rīgas Stradiņa slimnīcā no jūras prakses laikā gūtas neārstējamas slimības.

Apglabāts07.03.2006
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#VietaDatumsKategorijaVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
1984(Nav norādīts)Dzimšanas vietaPilsēta
2Rīga
(Rīga)
01.03.2006(Nav norādīts)Miršanas vietaPilsēta
3Lavīzes iela 2a, Rīga
(Lavīzes iela 2A, Rīga, LV-1002)
(Nav norādīts)(Nav norādīts)IzglītojiesĒka, māja
4Raiņa bulvāris 8, Rīga
(Raiņa bulvāris 8, Rīga, Latvija, LV-1050)
(Nav norādīts)(Nav norādīts)IzglītojiesĒka, māja

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.