Gunārs Jurjāns

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Mākslinieks (1)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsGunārs Jurjāns
Kopsavilkums„Dzīvoju kontinentā, kur līdzību ar Latvijas dabu var atrast tikai vēsākā klimata joslās. Austrālijas plašie klajumi ir liels pretstats Eiropas zaļās vasaras vai baltās ziemas ainavai. Tieši tāpēc šie kontrasti ļauj ne tikai skaidrāk apzināties dzimtās zemes īpatnības, bet arī saredzēt un iemīlēt pretstatus – Austrālijas saulē balinātos klajumus vai eikaliptu mežus un krūmus. Šīs dažādības ietekmē radušies mani gleznu cikli.
Arī televīzijas dekoratora darbā man bija jāiepazīstas ar jaunu pasauli, ar Austrālijas vēsturi līdz mūsdienām – kādās mājās dzīvojuši dažādu šķiru ļaudis, kā viņi ģērbušies pirms ieceļotāju ierašanās un zeltraču laikā. Turpretim manas skices latviešu teātrī iestudētajām lugām bija ceļojums man tik pazīstamajā pagātnē.
Kopā ar gleznošanu un skatuves dekorācijām, mans darbs ietver ilustrācijas, grāmatu vāku apdari, plakātus un māksliniecisko mozaīku gatavošanu.“
Personiska informācijaGleznojis daudz akrila tehnikā. Veicis daudzus darbus dekoratīviem stikla, mozaīkas un sienu gleznojumiem; sekmīgi darbojies grāmatu ilustrēšanas un iekārtošanas jomā.
Profesionālā darbībaGleznošanu Latvijā mācījies arī privāti.
1953: dibināja un darbojās mākslinieku kopā Zilā Ota (Austrālija).
1980: saņēma Austrālijas Filmu un televīzijas industrijas balvu par raidījuma Lusinda Breiforda (Lucinda Brayford) dekorācijām.
Regulāri piedalījās izstādēs Melburnā, Sidnejā, Austrālijas latviešu Kultūrās dienās. Piedalījies baltiešu grupas izstādēs Parīzē, Londonā, Ņujorkā.
Saņēmis PBLA atzinību par teātra kritiku 2003., 2005. un 2007. gadā.

Rakstījis un publicējis Latvijas, Austrālijas, Amerikas presē kritiskus rakstus un apceres gan par atsevišķām mākslas skatēm, gan māksliniekiem.
Citātu galerija
Nodarbesgleznotājs
Dzimšanas laiks/vieta29.04.1922

Dzīvesvieta1950
Ieceļoja 1950. gadā.
Izglītojies1942–1944
Latvijas Mākslas akadēmija

1948–1950
Studējis Kopenhāgenas Dekoratīvās mākslas skolā, kur pievērsies konstruktīvismam.
Darbavieta1953–2007
Austrālijas Latviešu teātra dekorators.

1957–1987
Dekorators Austrālijas Valsts (ABC) televīzijas studijā Melburnā.
Miršanas laiks/vieta26.08.2010Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.