Elvīra Bloma

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (6); Sastādītājs (2); Redaktors (1)

VārdsElvīra Bloma
KopsavilkumsElvīra Bloma (1986) – dzejniece un atdzejotāja, muzeja speciāliste. Strādā Raiņa un Aspazijas muzejā un darbojas "Punctum" festivāla projektā. Sakārtojusi dzejas krājumus "Aspazija. Rainis. Reloaded" (2018) un "Monta Kroma. Re:" (2019), bijusi arī literatūras pasākumu rīkotāja kultūrvietā "Hāgenskalna komūna" un viena no komūnas avīzes "Aspirīns" veidotājām. Dzejas publikācijas kopš 2014. gada žurnālos "Latvju Teksti", "Domuzīme", interneta žurnālos "Satori", "Punctum" u. c. Dzeja tulkota angļu valodā un iekļauta Latvijas literatūras centra "Books to Fall for" dzejas brošūru sērijā. 2020. gada janvārī iznācis Elvīras Blomas debijas krājums "Izdzēstie attēli".
Profesionālā darbība

Literārā darbība

Dzejas publikācijas kopš 2014. gada žurnālos "Latvju Teksti", "Domuzīme", interneta žurnālos "Satori", "Punctum", kā arī citos literatūras medijos.
Viena no "Satori" grāmatžurnālu "Receptes" un "Debesis un elle" autorēm un atdzejotājām.

Sastādītie krājumi
Sakārtojusi dzejas krājumus "Aspazija. Rainis. Reloaded" (2018) un "Monta Kroma. Re:" (2019).

Tulkojumi
Elvīras Blomas dzeja tulkota angļu valodā un iekļauta Latvijas literatūras centra "Books to Fall for" dzejas brošūru sērijā.

Ārzemju autoru darbu tulkojumi

Atdzejo no angļu valodas, līdz šim atdzejoti ASV dzejnieku Nika Flinna, Amita Madžmudāra, Asjas Vadudas u. c. darbi.
Piedalījusies platformas "Latvian Literature" rīkotajā atdzejas darbnīcā, kur atdzejojusi skotu dzejnieku Tesas Beringas, Semjuela Tonga, Patrika Eringtona un Rozannas Vatas dzeju.

Projekti un pasākumi

Projektu vadītāja un muzeja speciāliste Raiņa un Aspazijas muzejā.
Darbojas "Punctum" festivāla projektā, bijusi arī literatūras pasākumu rīkotāja kultūrvietā "Hāgenskalna komūna" un viena no komūnas avīzes "Aspirīns" veidotājām.

Piedalījusies vairākās "Satori" vasaras nometnēs.
Citātu galerija"Tādas frāzes no šīs dzejas kā “godīgi sakot, izklausās labi” un it kā tam pretējais “tas ir process” atbilst visam teksta radītajam iespaidam kopumā, lai gan “dzīvē” nevienam vairs neko nepaskaidro. Nozīme rodas kopsakarībās, Elvīra to labi jūt un izmanto, radot tādu kā psiholoģisko paaudzes portretu, pat nedaudz padalot dzimumos, grupās un profesijās. Protams, jebkuras kategorijas šajā dzejā izkūst kā postmodernās apelsīnu konfektes karstumā – nebēdnīgi un ātri. Un šī dzeja neliks baigi pārdzīvot."

Jūlija Dibovska. Kontakti. Elvīras Blomas dzeja. Publicēts 2018. gada 17. augustā. Pieejams: la.lv

Par dzejas krājumu "Izdzēstie attēli"

"Kā lasītāju Elvīras Blomas dzejā mani īpaši uzrunā ievainojamas atklātības un tiešuma, pat skarbuma saspringtās attiecības, kā arī cikliskums struktūrā un domāšanā. Pēdējā dēļ krājumā galvenokārt pārstāvēti nevis atsevišķi kadri, bet attēlu/dzejoļu sērijas/cikli. Selfiju un portretu fonā – pavisam konkrēta un dzīva XXI gadsimta otrās desmitgades Rīga. (..) Autore sevi piesaka kā spēcīgu poētisko individualitāti ar savu īpašo balsi, kas pārsteidz ar savdabīgu maiguma un skarbuma sintēzi, kas dzejoļiem un to cikliem piešķir spraigumu un spriedzi. Elvīras Blomas dzeju atzinīgi novērtē arī citi kolēģi, uztverot viņu nevis kā iesācēju, bet gan kā jau nobriedušu balsi jaunākajā latviešu dzejā, kuras debijas krājums ir silti un nepacietīgi gaidīts notikums."

Arvis Viguls
Nodarbesdzejniece
atdzejotāja
muzeja speciāliste
Dzimšanas laiks/vieta29.06.1986
Ogre
Ogre, Ogres novads
DzīvesvietaRīga
Rīga
DarbavietaRaiņa un Aspazijas māja
Baznīcas iela 30, Rīga
Baznīcas iela 30, Rīga, LV-1010

Muzeja speciāliste


:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Ogre
(Ogre, Ogres novads)
29.06.1986Dzimšanas laiks/vietaPilsēta
2Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)DzīvesvietaPilsēta
3Baznīcas iela 30, Rīga
(Baznīcas iela 30, Rīga, LV-1010)
(Nav norādīts)DarbavietaĒka, māja

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.