Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NūsaukumsSarunas ar vecajiem jūras vilkiem
Papildu informācijaEgona Līva sarunas ar vecajiem jūrniekiem. No magnetofona lentes atšifrēja Edīte Gūtmane un publikācijai grāmatā sagatavoja Ēriks Kūlis.
Ērika Kūļa priekšvārds.

Publicitātes informācija

Populārā rakstnieka Egona Līva (1924–1989) mūža interese bija jūra un jūras ļaudis. Par to vēsta viņa stāstu un kinoscenāriju spēcīgie tēli un mākslinieciski spilgtie apraksti. Mūža nogalē viņš bija izvirzījis sev uzdevumu iepazīt vecos latviešu jūrniekus un uzklausīt viņu stāstus, tādējādi gūstot pārliecību, cik spoža nākotne būtu iespējama Latvijas kuģniecībai, ja ne padomju okupācija.

Pēc Egona Līva aiziešanas mūžībā lielu darbu paveikušas viņa atraitne Edīte Gūtmane un Anna Hānberga, atšifrējot sarunu ierakstus datorā. Savukārt rakstnieka draugs Ēriks Kūlis šo materiālu sakārtojis izdošanai, pievienojot arī kapteiņa Arvīda Ludevika atmiņu stāstu, ko viņam uzticējusi kapteiņa meita Gunta Bomkalne.

Vēl rakstnieku interesēja cilvēku likteņi. Sarunas ar vecajiem latviešu jūras vilkiem palaikam lasāmas kā ļoti saistošs dēku romāns. Kaut vai Ādama Melngalvja stāsts par amizantiem piedzīvojumiem Sumatras salā, par brīnišķīgo izglābšanos pēc sprādziena uz degvielas kuģa un Āfrikas ostas cilvēku labestību.

Šajā grāmatā lasāms, cik samezgloti un sarežģīti bija cilvēku likteņi, cik daudz šiem dzelzs vīriem nācies pārdzīvot – smagais darbs uz kuģa un ievainojumi, nežēlīgā laikmeta sitieni, jo vairāki no viņiem, tāpat kā daudzi, tika varas represēti un izsūtīti uz padomju koncentrācijas nometnēm. Taču arī šajos apstākļos redzams viņu lielais garīgais spēks un dzīvotgriba. Bet pāri visam – grāmata ir himna cilvēku mīlestībai uz jūru un kuģiem.
IzdeviejsApgāds "Zvaigzne ABC"
Formatsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934046452
Kategorejis
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ biogrāfiskā proza
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ dokumentālā proza
Žanri/ Literatūra/ publicistika/ intervija
Darba autorsEgons Līvs
Komentāra autorsĒriks Kūlis
SastādītājsĒriks Kūlis
Faili
Izdošanas gads/vieta2014
Rīga
Rīga
Atslāgvuordi

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VītaDatumsTipsKategoreja Vietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2014Izdošanas gads/vieta(Nav nūruodeits)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.