Agnese Krivade

lv
Ziņot redaktoram

Dorbi: Darba autors (18); Redaktors (1); Recepcijas persona (7)

VuordsAgnese Krivade
Personiskuo informaceja
Dzejniece ieguvusi "sliktās meitenes" tēlu, iesaistīta vairākos Latvijas kultūras un literatūras skandālos. 2005. gadā piedaloties LTV raidījuma "100 g kultūras" diskusijā "Vai rakstnieks ir sociālpolitiska figūra?", Krivade nosauca skatītājus par "lohiem" (pamuļķis — krievu valodā).

Otrs skandāls izcēlās 2015. gada 28. septembrī pēc incidenta Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kad skolotājai Ivetai Ratinīkai tika izteikts neoficiāls aizrādījums par A. Krivades dzejoļa "ō" analīzi stundas laikā. Dzejolī, kas sākas ar vārdiem "ō, svētīgi, svētīgi sasvīdušie...", izmantoti vairāki no krievu valodas nākuši lamu vārdi, kas raisīja sabiedrības diskusiju par to, vai šāds materiāls ir apskatāms vidusskolas klasē. Pēc vairāku tulkotāju iniciatīvas tika apkopoti dzejoļa "Ō" tulkojumi arī citās pasaules valodās (franču, angļu, itāļu, vācu, japāņu, grieķu, poļu, ivritā u.c.), un diskusija par dzejā izmantotajiem izteiksmes līdzekļiem ieguva starptautisku rezonansi. Daudzi literāti un kultūras cilvēki iebilda pret to, ka literāru tekstu uzskata par nepiedienīgu, it īpaši gadījumā, kad tā izteiksmes līdzekļi tiek analizēti un skaidroti.
Profesionaluo darbeibaAgneses Krivades dzejoļi un stāsti publicēti literatūras mēnešrakstā "Karogs", laikraksta "Diena" pielikumā "Kultūras Diena" un laikrakstā "Kultūras Forums”.
Prozas darbi iekļauti dažādos latviešu stāstu krājumos.
Autore ir rakstījusi kultūras slejas laikrakstam "Diena", literatūras kritikas par latviešu un cittautu dzeju un prozu.
Citātu galerija

Par dzejoļu krājumu "Bērnība" (Neputns, 2007)

"Viena no spilgtākajām Krivades rakstu mākslas iezīmēm ir nevairīšanās no disharmonijas, gluži otrādi – viņa uz to traucas kā naktstauriņš uz televizora ekrānu, kurā rāda degošu sveci. Gan slejās, gan dzejās nemitīgi jūtami izmisīgi domu sakārtošanas mēģinājumi, atrodamas savas pasaules revidēšanas, sagraušanas un renovācijas projektu skices. Un, protams, bagātīgs epatāžu (nu, visādu šokējošu lietu) izmantojums."

Vērdiņš, Kārlis. Krivades zaimi un lūgšanas. Diena, Nr. 126, 2007.
Nodarbesdzejniece
Dzimšanas laiks/vieta22.07.1981
Rīga
Rīga
IzglītojiesVidzemes augstskola
Bakalaura grāds sabiedriskajās attiecībās.
DarbavietaRīga
Rīga
Strādājusi par žurnālisti, darbojusies sabiedrisko attiecību un reklāmas jomā.
Apbalvojumi2008
Ventspils
Ventspils
Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balva "Sudraba tintnīca" – dzejā.


Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
#VītaDatumsTipsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
22.07.1981(nav uzstādīts)Pilsēta
2Rīga
(Rīga)
(Nav nūruodeits)(nav uzstādīts)Pilsēta
3Ventspils
(Ventspils)
2008(nav uzstādīts)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.