Kačeiša patmalis

CollectionIzdevniecība "Latvijas Mediji"
Original workZiemas pasakas
Kaķīša dzirnavas
TitleKačeiša patmalis (Latgalian)
Additional informationKārļa Skalbes pasakas "Kaķīša dzirnavas" latgaliešu versija. Tekstu uz latgaliešu valodu pārlikusi Maruta Latkovska.

Publicitātes informācija

Pasateicūt Marutys Latkovskys i muokslineicys Ievys Jurjānis sadarbeibai, kas aizasuoce kai Ievys interese par latgalīšu volūdu i kulturu, ir izguojs breineigs kūpdorbs Kārļa Skalbis puorsoku styla cīneituojim, dūmuotuojim par latgalīšu volūdys byušonu i izdzeivuošonu jaunuokajuos paaudzēs i vīnkuorši muokslys baudeituojim. Partū ka prīcuotīs varēs gon tī, kas dzierd latgalīšu volūdys skaneigumu, gon tī kas meklej stabilys muokslys vierteibys. Ievys Jurjānis zeimiejumi īvad skaistā dzeivis i sapynu savejumā, bet Marutys Latkovskys volūda atgrīž pi sakņu.

Kūpdorbs nabyutu tik dreiži sasnīdzs plotuokys auditorejis, ka na izdevnīceibys „Latvijas Mediji" dzierdeigūs aušu i Latgalīšu kulturys bīdreibys nalela finansiala atspaida.

Gruomotys verseja latvīšu literarajā volūdā jau sateik sovu skaiteituoju, kai sovā viestejumā skaiteituojim nūruoda izdevnīceiba „Latvijas Mediji": Itei Kārļa Skalbis puorsoka ir izcyls muokslys dorbs, kas nav par vaidiešonu i žāluošonūs. Tys ir stuosts par kačeiti, kurs izstaigoj gryutū dzeivis ceļu navys prosūt, bet dūdūt. 2014.godā itei gruomota tyka atzeita par mīluokū bārnu gruomotu Latvejā. Atbolstūt dūmu par latgalīšu rokstu volūdys vuiceišonu školuos i vuiceibu leidzekļu izstruodi, „Latvijas Mediji" itū puorsoku izdūd ari latgaliski.


Title in original languageKaķīša dzirnavas
PublisherLatvijas Mediji
Formatbook
Work typetranslation
ISBN9789934154218
Categories
Žanri/ Literature/ Literature genres/ Prose/ literary fairy tale
ArtistIeva Jurjāne
AuthorKārlis Skalbe
TranslatorMaruta Latkovska
Files
Linked worksZiemas pasakas
Kaķīša dzirnavas
Kaķīša dzirnavas
Publishing year/ place27.11.2017
Keywords

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.