BrāliBrāli

CollectionIzdevniecība "Dienas Grāmata"
TitleBrāliBrāli
Additional information
Balsu burvji brāļi Kokari... Vienai Zemei kalpojošie dvīņi: loģiskais Imants un romantiskais Gido, kas vienmēr apzinājušies sava kopspēka nedalāmību. Kad viens ir Saule un otrs — Mēness. Abi brāļi — vienoti kā mūris un vienai mūzai padevīgi kalpi, vienā muzikālajā zemē uzvaroši valdnieki. Ar dēmoniski celsminošu spēku apveltīti līderi, pēc kuriem tik ļoti klusībā ilgojas sievietes. Nelaipojoši diplomāti, kuri iedrošināja vīrus nebaidīties sava balss spēka, dziedāt un bagātināties. Dvīņubrāļi Kokari, kuri mudināja dziedošo latviešu tautu iztaisnot piedienības saliekto muguru un parādīt mums pašiem, cik stipri esam, kad dziedam. Divi bezbailīgi Gulbenes puikas, kuri pacēla latviešu kordziedāšanas tradīciju kā jūras malā izmestu dzintaru un, piešķirot neatkārtojamības slīpējumu, padarīja to par pasaulē atpazīstamu spožu, zeltgodalgotu zīmolu. Grāmatu papildina Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna speciāli veidots fotoseriāls, kā arī fotogrāfijas no abu brāļu personīgajiem arhīviem. Pirmajiem grāmatas eksemplāriem dāvanā – kompaktdisks Sarunas un mūzika, kas tapis sadarbībā ar Latvijas radio.
"Pati autore šo darbu nosaukusi par biogrāfisku romānu. Grāmatu atverot, redzam sarakstu ar Gido un Imanta Kokaru izglītības un darbības/karjeras datumiem. Grāmatu noslēdz brāļu vadīto koru dalības konkursos, festivālos un ārzemju vieskoncertos uzskaitījums. Šie ir konkrēti fakti, par kuru pamatojošiem materiāliem autore ir pateicīga Gulbenes pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas un Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas archīviem, kā arī Latvijas Valsts vēstures archīvam. Taču no sausiem faktiem vien nekāds romāns nesanāk, un lasītājs ar interesi lūko izdibināt, kā autorei izdevies sameklēt pietiekoši vielas biezum biezam romānam. Tas rakstīts pirmajā personā, pie kam šī persona ir jau nonākusi „dziedāto dziesmu dārzā," tātad ir mirusi. Izrādās, ka tā ir Imanta Kokara nelaiķe sieva Edīte." (Biruta Sūrmane, Jaunā Gaita)
PublisherDienas Grāmata
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9789984789798
Categories
Žanri/ Literature/ Literature genres/ Prose/ biographical prose
AuthorLaima Kota
PhotographerKristaps Kalns
Sarmīte Māliņa
Files
Publishing year/ place2008
Rīga
Rīga
Keywords

:Category is not given
Showing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeCategoryType of locationText fragment
   
1Rīga
(Rīga)
2008Publishing year/ place(not set)Pilsēta
Showing 1-5 of 5 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
Brālibrāli. Laimalaima.Arno Jundze
2008Rīga
Dzīve ar koriemArnolds Klotiņš
2008Rīga
Grāmata par diriģēšanu kā vīrišķo kultūruLinda Šmite
2008Rīga
No mūzikas pie miesāmRimands Ceplis
2008Rīga
Par Kokariem stāstu visuBiruta Sūrmane
2009
Showing 1-5 of 5 items.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.