Bille, Anss un citi

CollectionApgāds "Mansards"
TitleBille, Anss un citi (Latvian)
Additional information

Publicitātes informācija

Sērijas "Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas" otrajā grāmatā "Bille, Anss un citi" apkopoti Vizmas Belševicas 20. gs. 60.–80. gados sarakstīti, iepriekš nepublicēti prozas darbi. Izdevums noslēdz autores atstāto prozas mantojumu. 
Grāmatā iekļauti tikai pirmpublicējumi, to vidū stāsti nodaļā "Nezināmā Bille" un prozas cikls ar nosacītu nosaukumu "Ceļā uz Ansu Lerhi-Puškaiti". Kā grāmatas priekšvārdā raksta Vizmas Belševicas dēls Jānis Elsbergs, "šis cikls atspēko vienu no pašas autores radītajiem un regulāri uzturētajiem mītiem – ka viņa nekad neesot rakstījusi atvilktnei. 1970.–72. gadā, kad viņa bija striktā padomju varas nežēlastībā (un nebija zināms, vai un kad tā beigsies), viņa diezin vai domāja, ka jelkad varēs publicēt kaut ko tik, pēc tā laika terminoloģijas, nacionālistisku. Tomēr viņa rakstīja." Cikla manuskriptu lappusēm, kas iekļautas grāmatā, pievienotajās piezīmēs redzams, ka tēmu Belševica pētījusi pamatīgi un bijusi iecerēta apjomīga grāmata.
PublisherMansards
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9789934121708
Categories
Žanri/ Literature/ Literature genres/ Prose/ short prose/ story
ArtistZigmunds Lapsa
AuthorVizma Belševica
Author of the commentJānis Elsbergs
CompilerJānis Elsbergs
EditorJānis Elsbergs
Files
Linked worksNepazītā mīlestība un citi stāsti
Publishing year/ place00.05.2017
Rīga
Rīga
Sērija: Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas
Keywords


Showing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of location
  
1Rīga
(Rīga)
01.05.2017Publishing year/ placePilsēta

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.