Izstādes "Dzeja izgudro mani" atklāšana

Logo_Vacietis_Dzeja izgudro mani.jpg

Sagaidot Ojāra Vācieša 85. dzimšanas dienu, 9. novembrī plkst. 17.00 Ojāra Vācieša muzejā tiks atklāta Dzejnieka rokrakstu izstāde "Dzeja izgudro mani". Izstāde skatāma līdz 2019. gada maijam.


Dzejas tapšana bieži vien ir gana mīklains process: dažiem tas šķiet ārkārtīgi vienkāršs, citiem – prātam neaptverami sarežģīts. Izstāde atklās Ojāra Vācieša radošo procesu: tā gludums un negludumus, ķēpājumus un neizmantotās idejas. Izstādē būs skatāmi gan melnraksti tādiem dzejnieka zināmiem darbiem kā "Dzimtene" un "Es–pats", gan arī ikdienas sarakste un piezīmju lapiņas no sadzīves ar sievu Ludmilu Azarovu.

Par rakstītā vārda nozīmību visveiklāk izsakās pats autors: "Uzrakstīt dzeju ir – uzbūvēt mūzikas instrumentu, uzradīt, teiksim, vijoli. Vārdos nevar izstāstīt, ko nozīmē uzradīt. Ikviena radīšana nav izstāstāma – kā laime, kā mīlestība. Bet instruments galu galā tiek radīts. Taču tas paliek mēms, kamēr nav muzikanta. Un muzikanti esat jūs. Te sākas pats galvenais – mūsu radītā instrumenta un jūsu spēlēttalantības kopdarbība." (No Ojāra Vācieša runas pie Raiņa pieminekļa 1979. gadā).

Dzeja ir saruna. Dzejnieka saruna ar lasītāju vai klausītāju. Dzeja top brīžos, kad tie atbild, atsaucaties dzejniekam.

Izstāde skatāma līdz 2019. gada maijam.

Vairāk informācijas:

Muzeja vadītāja Ieva Ķīse

+ 371 67619905;+ 371 29443860; ieva.kise@memorialiemuzeji.lv;

Memoriālo muzeju apvienības un Ojāra Vācieša muzeja rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.