Mūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944. līdz 1953. gadā

Kommentar hinzufügen

SammlungLU LFMI izdevniecība
TitelMūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944. līdz 1953. gadā
Ergänzende InformationenŠis izdevums ir Latvijas mūzikas vēstures sējums par desmit gadu laikposmu no sovjetiskās varas atjaunošanas Rīgā 1944. gadā līdz Staļina nāvei (1953). Pētījums hronoloģiski turpina izzināt Latvijas mūziku politiskas un radošas nebrīves apstākļos, ko grāmatas autors uzsāka darīt monogrāfijā "Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945" (2011).

Politisko un sociālo norišu fonā un kontekstā tiek sniegta mūzikas dzīves un jaunrades panorāma – mūzika koncertos, operā, radio, sadzīvē un izklaidē, koros un dziesmu svētkos. Tiek raksturota mūzikas izglītība un audzināšana, atskaņotājmāksla, mūzikas kritika un prese, Komponistu savienības darbība, publikas attieksme pret sava laika mūzikas norisēm. Ir aplūkots komponistu devums, latviešu mūzikas stila attīstība. Skarti jautājumi par mūziķu pretošanos režīmam un kolaborāciju.

Pētījumā sniegtā informācija galvenokārt pamatojas arhīvu avotos, kritiski un ierobežoti izmantoti prese materiāli, kā arī memuārliteratūra. Grāmata adresēta nebūt ne mūzikas speciālistiem vien, tās satura izklāsts pielāgots plašākām aprindām – žurnālistiem, koncertu un teātru apmeklētājiem, ikvienam mākslinieciskās kultūras interesentam.

VerlagInstitute of Literature, Folklore and Art (UL)
FormatBuch
Art der AusgabeOriginalwerk
KategorienŽanri / Zinātniskie darbi / Zinātniskā darba nozare / mūzikas zinātnes pētījumi
Žanri / Zinātniskie darbi / Zinātniskā darba nozare / vēstures pētījumi
Žanri / Zinātniskie darbi / Zinātniskā darba tips / monogrāfija
AuthorArnolds Klotiņš
Dateien
Gebundene WerkeMūzika okupācijā
Publishing year/ place02.11.2018
Rīga
Rīga
Stichworte
Zeige 1-1 von 1 Eintrag.
#OrtDatumTypKategorieVietas tipsFragment des Textes
   
1Rīga
(Rīga)
02.11.2018Publishing year/ placeNicht angegebenPilsēta

:Nav norādīta kategorija

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.