Aiz stikla

Pievienot komentāru

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NosaukumsAiz stikla
Papildu informācija
"Aiz stikla" ir Pētera Brūvera astotais dzejoļu krājums. Krājumā iekļauti Josifa Brodska, Vladislava Hodaseviča, Henrika Naģa, Alfonsa Nīka-Niļūna, Vāgifa Samedoglu, Elizabetes Šulca-Zemrauas, Toma Veclovas, Zbigņeva Herberts darbu atdzejojumi.

Publicitātes informācija

Pētera Brūvera dzejas un atdzejas krājums "Aiz stikla" ir latviešu poēzijas vēsturē īpatnas ieceres – simfodzejas tetraloģijas "Valodas ainava" – otrā grāmata. Krājums iznācis Apgādā Zvaigzne ABC.

Dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūveris ir viens no spilgtākajiem 20.-21. gadsimta mijas autoriem. P. Brūvera dzeja ir vienlaikus vienkārša un sarežģīta, klasiska un novatoriska. Autoram piemīt oriģināls priekšstats par latviešu valodas ortogrāfiju. Ik dzejolis pārsteidz ar leksikas muzikalitāti un krāšņumu. P. Brūveris savā dzejas mākslā iedzīvina sen aizmirstus vārdus, padara tos mūsdienīgus, saprotamus un izjūtamus. Autors ir noskaņu dzejas meistars – līdzjūtīga ironija savijas ar aizejošā un nesniedzamā smeldzi, patiesa iesmiešanās sastopas ar vīpsnu par neīstām raudām. [..]

Aiz stikla ir P. Brūvera devītais krājums pieaugušajiem, bet dzejnieks raksta arī bērnu dzejoļus, libretus un dziesmu tekstus teātra izrādēm. Regulāri publicējis atdzejojumus un tulkojumus no lietuviešu un tjurku grupas valodām. P. Brūvera dzeja izdota lietuviešu, krievu, zviedru, angļu un citu Eiropas tautu valodās.

Avots: tvnet.lv
IzdevējsApgāds "Zvaigzne ABC"
Formātsbook
Darba veidsoriginal work
ISBN9984374114
КатэгорыіŽanri / Literature / Literature genres / Poetry
AuthorPēters Brūveris
EditorLolija Soma
ArtistAigars Truhins
Publishing year/ place2006
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi
Показаны записи 1-1 из 1.
#МесцаДатаКатэгорыяТыпVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2006(Nav norādīts)Publishing year/ placePilsēta

:Nav norādīta kategorija
Показаны записи 1-2 из 2.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"starp sprostu (A) uz neesmi (B)"Maira Valtere
2006Rīga
Telplaikā no Esmes līdz ZiemeļpolamRuta Veidemane
2006Rīga
Показаны записи 1-2 из 2.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.